Aktualności - edukacja i sport

Szkoła medyczna w Wołominie już otwarta!

szkoła.JPG

Decyzją radnych województwa w Wołominie powstała Medyczna Szkoła Policealna, w której chętni mogą bezpłatnie kształcić się m.in. w zawodach medycznych. Na utworzenie placówki samorząd województwa przeznaczył w sumie 5 mln zł.

W uroczystym otwarciu szkoły wzięli udział m.in. marszałek Adam Struzik, przewodniczący sejmikowej Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego Krzysztof Skolimowski, radna województwa mazowieckiego Anna Brzezińska, Sekretarz Województwa - Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Waldemar Kuliński oraz dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu w UMWM Mirosław Krusiewicz.

Kandydaci mogą wybierać spośród atrakcyjnych i przyszłościowych kierunków z branży medycznej i pomocy społecznej, takich jak: opiekun osób starszych, opiekunka środowiskowa, terapeuta zajęciowy, asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun w domu pomocy społecznej, technik sterylizacji medycznej, technik elektronik-informatyk medyczny, technik elektroradiolog czy technik farmaceutyczny.

– Na uczniów czekają ciekawe i wartościowe kierunki z branży medycznej. Jestem przekonany, że absolwenci tej placówki bez trudno znajdą atrakcyjną pracę – mówił marszałek Adam Struzik.

Dobór kierunków ma odpowiadać na potrzeby kadrowe szpitali należących do Samorządu Województwa Mazowieckiego, a także placówek medycznych, zakładów opiekuńczych, hospicjów i domów pomocy społecznej powstających i działających na terenie powiatu wołomińskiego. Słuchacze będą zdobywać wiedzę praktyczną m.in. w Szpitalu Bródnowskim, Szpitalu Dziecięcym przy ulicy Niekłańskiej, Mazowieckim Centrum Stomatologii, Centrum Medycznym im. Bitwy Warszawskiej w Radzyminie, Szpitalu Powiatowym w Wyszkowie czy Szpitalu Wojewódzkim „Drewnica” w Ząbkach.

– Nasza szkoła jest jednostką publiczną. Swoją ofertę kierujemy do osób, które ukończyły szkołę średnią i chcą po skończeniu liceum zdobyć nowy zawód, ale też do osób bezrobotnych, które chcą się przebranżowić, bądź wracających na rynek pracy np. po urlopie macierzyńskim, czy nawet tych, którzy chcieliby hobbystycznie zająć się jakimś tematem z naszej oferty, który ich zainteresował. Tak naprawdę nie ma granicy wiekowej, muszą to być osoby pełnoletnie, które ukończyły szkołę średnią (matura nie jest wymagana). Zawody są ciekawe, przyszłościowe, jest na nie bardzo duże zapotrzebowanie na rynku pracy – zaznacza Emilia Oleksiak, dyrektor Medycznej Szkoły Policealnej w Wołominie.

Samorząd Województwa Mazowieckiego na powstanie szkoły w ubiegłym roku przeznaczył 1 mln zł, a w bieżącym roku – 4 mln zł.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony