Aktualności - edukacja i sport

Z młodzieżą o samorządzie

Marszałek Adam Struzik z młodzieżą Autor: fot. Fokusmedia

Co młodzież wie o samorządności? Czy rozumie, jaką rolę odgrywają samorządy wojewódzkie i jak pomagają lokalnym społecznościom?

Odpowiedzi na te i inne pytania z obszaru samorządności poznali uczniowie szkół średnich z powiatu sierpeckiego podczas Lekcji Obywatelskiej organizowanej w LO im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu. Z młodzieżą spotkali się wiceminister edukacji Henryk Kiepura i marszałek Adam Struzik.

– Młodzi ludzie świetnie poradzili sobie podczas debaty o samorządności. Wyraźnie widać, że mają ma wiele pomysłów, coraz chętniej angażują się też w życie społeczne – podsumował marszałek.

Samorządność to wspólna, pełna oddania praca wielu środowisk na rzecz lokalnych społeczności. Ćwierć wieku temu reforma samorządowa wprowadziła trójstopniowy podział administracyjny. Przywrócenie lokalnej samorządności było jednym z najważniejszych wyzwań w budowie demokratycznego państwa. Przekazanie samorządom zadań publicznych przyczyniło się przede wszystkim do lepszego dostępu i sprawniejszego wykonywania wielu usług ważnych dla codziennego życia mieszkańców regionu.

 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony