Konkursy

XVI Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jan Kiepury

grupa osób na scenie podczas gali wręczenia nominacji Autor: arch. MTM
Tytuł/nazwa konkursu XVI Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jan Kiepury
Rodzaj konkursu z nagrodami Konkursy kulturalne/historyczne
Grupa docelowa twórcy kultury
Rok 2022
Data zakończenia naboru w konkursie 2022-06-06

Data rozpoczęcia wydarzenia: 6 cze 2022, 00:00

Data zakończenia wydarzenia: 26 wrz 2022, 00:00

Lokalizacja wydarzenia:

Poznaliśmy werdykt Kapituły i nominowanych do tegorocznej nagrody Teatralnych Nagród Muzycznych. Uroczyste ogłoszenie nominacji odbyło się w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury.

nagrody przyznawane są w 16 kategoriach przez wybitnych przedstawicieli Kapituły, w skład której wchodzą: Iwona Wujastyk - przewodnicząca Kapituły, Dyrektor MTM; Barbara Kędzierska - scenograf, kostiumograf; Izabela Kłosińska - śpiewaczka operowa; Krystyna Mazurówna - tancerka i choreografka; Danuta Renz - wiceprzewodnicząca sekcji Teatrów Muzycznych ZASP; prof. Ryszard Karczykowski - śpiewak operowy; Maciej Pawłowski - kompozytor, dyrygent, reżyser; Andrzej Pągowski - artysta grafik; Jerzy Satanowski - kompozytor, reżyser, dyrygent; Daniel Wyszogrodzki - dziennikarz muzyczny.

Oto nominowani:

Kategoria I - NAJLEPSZY SPEKTAKL

  1. Castor et Pollux – Warszawska Opera Kameralna
  2. Kombinat – Teatr Muzyczny w Poznaniu
  3. Tosca – Opera Wrocławska
  4. Zmierzch – świtem… – Teatr Polski we Wrocławiu

Kategoria II – NAJLEPSZY SPEKTAKL DLA MŁODEGO WIDZA

  1. Kajko i Kokosz. Szkoła latania – Teatr Syrena
  2. Pan Twardowski – Opera Krakowska
  3. Il grande musical – Teatr Rozrywki w Chorzowie
  4. Żółta dama – legenda muzyczna – Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

Kategoria III – NAJLEPSZY REŻYSER

  1. Deda Cristina Colonna – Warszawska Opera Kameralna
  2. Wojciech Kościelniak – Teatr Muzyczny w Poznaniu
  3. Beata Redo-Dobber – Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

Kategoria IV – NAJLEPSZY DYRYGENT

  1. Bassem Akiki – Opera Wrocławska
  2. Adam Banaszak – Teatr Wielki w Łodzi
  3. Krzysztof Herdzin – Opera NOVA w Bydgoszczy
  4. Michał Klauza – Opera Krakowska

Kategoria V – NAJLEPSZA SCENOGRAFIA

  1. Gary McCann – Opera Wrocławska
  2. Grzegorz Policiński – Opera na Zamku w Szczecinie
  3. Francesco Vitali – Warszawska Opera Kameralna

Kategoria VI – NAJLEPSZE KOSTIUMY

  1. Anna Chadaj – Teatr Muzyczny w Poznaniu
  2. Tomasz Jacyków – Teatr Syrena
  3. Dorota Sabak-Ciołkosz –  Opera na Zamku w Szczecinie
  4. Francesco Vitali – Warszawska Opera Kameralna

Kategoria VII – NAJLEPSZA CHOREOGRAFIA

  1. Robert Bondara – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
  2. Robert Glumbek i Kevin O’Day - Opera na Zamku w Szczecinie
  3. Anna Hop – Teatr Wielki Opera Narodowa
  4. Artur Żymełka – Opera Śląska w Bytomiu

Kategoria VIII – NAJLEPSZY PLAKAT TEATRALNO-MUZYCZNY

  1. Ryszard Kaja – Opera na Zamku w Szczecinie
  2. Andrzej Pągowski – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
  3. Katarzyna Zapart – Opera Wrocławska

Kategoria IX – NAJLEPSZA ŚPIEWACZKA OPEROWA

  1. Monika Korybalska – Opera Krakowska
  2. Aleksandra Kurzak – Opera Wrocławska
  3. Zuzanna Nalewajek – Opera Wrocławska
  4. Iwona Sobotka – Opera Śląska w Bytomiu

Kategoria X – NAJLEPSZY ŚPIEWAK OPEROWY

  1. Artur Janda – Warszawska Opera Kameralna
  2. Piotr Kalina – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
  3. Ambrogio Maestri – Opera Wrocławska

Kategoria XI – NAJLEPSZA WOKALISTKA MUSICALOWA

  1. Anna Federowicz – Opera na Zamku w Szczecinie
  2. Malwina Kusior – Teatr Muzyczny w Łodzi
  3. Edyta Krzemień – Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

Kategoria XII – NAJLEPSZY WOKALISTA MUSICALOWY

  1. Karol Drozd – Opera NOVA w Bydgoszczy
  2. Janusz Kruciński – Opera na Zamku w Szczecinie
  3. Marcin Wortmann – Teatr Syrena

Kategoria XIII – NAJLEPSZA TANCERKA (KLASYKA)

  1. Chiara Belloni – Opera na Zamku w Szczecinie
  2. Malika Tokkozhina – Opera Krakowska
  3. Aleksandra Pawluczuk – Warszawska Opera Kameralna

Kategoria XIV - NAJLEPSZY TANCERZ (KLASYKA)

  1. Adrian Navarro – Warszawska Opera Kameralna
  2. Dzmitry Prokharau – Opera Krakowska
  3. Vladimir Yaroshenko – Teatr Wielki Opera Narodowa

Kategoria XV – NAJLEPSZA TANCERKA (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE)

  1. Emma McBeth – Opera na Zamku w Szczecinie
  2. Ai Okuno – Opera Śląska w Bytomiu
  3. Aleksandra Piwowarek – Teatr Muzyczny w Poznaniu

Kategoria XVI – NAJLEPSZY TANCERZ (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE)

  1. Nazar Botsiy – Teatr Wielki w Łodzi
  2. Miguel Eugênio de Sousa Júnior – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
  3. Tomasz Pałasz – Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury
  4. Koki Tachibana – Teatr Wielki w Łodzi

NAGRODA SPECJALNA ZA CAŁOKSZTAŁT PRACY ARTYSTYCZNEJ

Ewa Michnik – Opera Krakowska

Juliusz Multarzyński – Opera Śląska w Bytomiu

 

Zwycięzców poznamy 26 września podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jan Kiepury.

Więcej informacji na stronie Organizatora.

 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony