Aktualności - kultura, promocja, turystyka

25 lat powiatu warszawskiego zachodniego

na scenie marszałek z osobami, którym wręczył medale i dyplomy Autor: Fot. arch. UMWM

Jubileusz ćwierćwiecza istnienia obchodził wczoraj powiat warszawski zachodni. Marszałek Adam Struzik wręczył samorządowcom dyplomy uznania oraz medale pamiątkowe Pro Masovia.

Ćwierć wieku samorządności powiatowej

W podziękowaniu za wkład w rozwój społeczno-gospodarczy województwa mazowieckiego oraz umacnianie samorządności na Mazowszu marszałek uhonorował władze powiatu dyplomem uznania.

Otrzymało je również 16 samorządowców, którzy z pełnym zaangażowaniem pracowali i pracują na rzecz podnoszenia standardów życia lokalnej społeczności oraz wnoszą cenny wkład w rozwój Mazowsza.

– To już 25 lat powiatu warszawskiego zachodniego. To lata pełne prężnego rozwoju oraz ważnych inwestycji dla mieszkańców, w których swój udział ma też Sejmik Województwa Mazowieckiego. Gratuluję jubileuszu i życzę kolejnych sukcesów w nadchodzących latach – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Jubileusz 25-lecia powiatu był także okazją do wręczenia sześciu medali pamiątkowych „Pro Masovia”. Medale są wyrazem uznania za dotychczasową działalność zawodową, społeczną i publiczną, która ma wpływ na gospodarczy, kulturalny lub społeczny rozwój Mazowsza. Z rąk marszałka otrzymali je:

  • Andrzej Bartkowski – prezes Grupy Mazurkas,
  • Jacek Cieślak – dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. M. Wańkowicza w Błoniu,
  • Barbara Gębala – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w powiecie warszawskim zachodnim,
  • Andrzej Hulewicz – wiceprezes Mazurkas Travel Biuro Podróży Sp. z o.o.,
  • Wanda Kietlińska – główny księgowy w Starostwie Powiatowym Warszawskim Zachodnim,
  • Jerzy Ostrowski – w latach 19992019 Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Ważne miejsce na mapie Mazowsza

Powiat warszawski zachodni dzięki swemu położeniu jest jednym z bardziej interesujących regionów w Polsce. Bliskość stolicy sprawia, że ma on doskonałe warunki dla rozwoju.

Przez teren powiatu przebiegają dwie ważne arterie komunikacyjne: droga krajowa nr 2 (E-30) Warszawa – Poznań, biegnąca dalej w kierunkach Berlina i Moskwy oraz droga nr 7 (E-77) Gdańsk – Warszawa – Kraków, a także magistrala kolejowa: Moskwa – Berlin. Na terenie powiatu znajduje się węzeł drogowy „Konotopa”, gdzie autostrada A-2 rozdziela się na Południową Obwodnicę Warszawy i Trasę Armii Krajowej S-8.

Warunki te sprzyjają zakładaniu działalności. Swoje siedziby ma tu wiele firm transportowych i usługowych, są bazy logistyczne i zakłady produkcyjne. Sąsiedztwo z Warszawą, a także bliskość Puszczy Kampinoskiej powodują, że na terenie powiatu dynamicznie rozwija się także budownictwo mieszkaniowe.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony