Aktualności - kultura, promocja, turystyka

Dwór Mościbrody – otwarcie sezonu turystycznego

Izabela Stelmańska w trakcie prezentacji. Autor: Fot. arch. UMWM

Jedna z czterech konferencji oficjalnie rozpoczynających sezon podróżniczy pokazała, jak bogatą ofertą turystyczną może pochwalić się cały region.

Rozpoczynamy Mazo Czas!

Mazowsze jest piękne, ciekawe i różnorodne. To idealne miejsce do aktywnych wycieczek pieszych, rowerowych, wodnych czy kajakowych oraz odpoczynku w "rytmie slow". Pełne wspaniałych regionalnych potraw, z bogatą i zróżnicowaną ofertą noclegową. Bogate w muzea, zamki, skanseny oraz wciągające legendy. Można powiedzieć, że Mazowsze jest dla każdego, ponieważ tutaj wszyscy znajdą coś dla siebie. W Dworze Mościbrody, 24 maja oficjalnie zainaugurowano sezon turystyczny na Mazowszu. 

„Otwarcie Sezonu Turystycznego 2023 na Mazowszu” to cykl czterech konferencji prasowych, którymi oficjalnie rozpoczynamy sezon podróżniczy. Każde wydarzenie odbyło się w innym mieście. Konferencja w Dworze Mościbrody pokazała, jak bogatą ofertą dla turystów może pochwalić się ten region.

Siedlce, choć niewielkie, mają wiele ciekawego do zaoferowania – mówi Janina Ewa Orzełowska, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego. – Magnesem, który przyciąga do nas wielbicieli sztuki, z pewnością jest obraz Ekstaza św. Franciszka pędzla El Greca. Znajdziemy go w Muzeum Diecezjalnym. W okolicy na pewno warto odwiedzić Zamek w Liwie, Pałac w Partykozach czy Pałac Kuczyńskich w Korczewie.

Badania dotyczące ruchu turystycznego w województwie mazowieckim potwierdzają, że po 2019 roku liczba osób odwiedzających nasz regon stale rośnie. W poprzednim roku wynik zbliżył się do najwyższych w ostatnich latach. W tym roku liczymy na turystyczny rekord.

Podczas konferencji zaprezentowano najnowszy spot, który w tym roku będzie promował województwo mazowieckie, przewodnik „Industrialne Mazowsze” oraz nowy portal turystyczny mazowsze.travel

– Ten sezon turystyczny zaczynamy premierą dwóch naszych projektów – informuje Izabela Stelmańska, prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. – Przede wszystkim udostępniamy użytkownikom nowy serwis turystyczny www.mazowsze.travel. Oddajemy też w ręce użytkowników papierową i cyfrową wersję naszego najnowszego przewodnika „Industrialne Mazowsze”, w którym opisujemy Mazowsze mniej oczywiste.

Wszystkich uczestników wydarzenia zachwyciło piękno, wspaniała natura i wszechogarniająca cisza panująca na terenie Dworu Mościbrody. To miejsce zapewnia nie tylko maksymalny odpoczynek.

Dwór Mościbrody słynie z pysznej kuchni i ciekawych atrakcji – Naszym największym wydarzeniem cyklicznym jest Festiwal Muzyki Tanecznej w Mościbrodach – 15 sierpnia. Organizujemy go już po raz 11. Jest to piknik rodzinny z muzyką taneczną i atrakcjami dla dzieci, na który już teraz serdecznie zapraszam – mówi Małgorzata Borkowska, Prezes Zarządu Dworu Mościbrody.

W konferencji prasowej wzięło udział wielu przedstawicieli lokalnych instytucji kultury, prezentujących ciekawe atrakcje, którymi przyciągną turystów w tym sezonie.

To będzie rok pełen niesamowitych wydarzeń kulturalnych i nie tylko. - Rok 2023 jest dla zamku bardzo ważny - w tym roku obchodzimy 60-lecie działalności Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. W sezonie letnim przygotowaliśmy dla naszych gości różnorodne atrakcje. Zapraszamy na ekscytującą przygodę i do zobaczenia w Liwie – zachęca Eliza Czapska, Dyrektor Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie.

Region siedlecki udowadnia swoim przygotowaniem do sezonu turystycznego i ofertą, że w tym roku może pobić rekord w liczbie turystów, którzy przyjadą korzystać z jego możliwości.

Jak sami Państwo się przekonali, na Mazowszu mamy się czym chwalić i mamy gdzie zapraszać turystów. Dlatego, zachęcamy do wspólnego promowania województwa mazowieckiego i lokalnej turystyki. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom w tym roku pobijemy rekord ruchu turystycznego.

Inspiracji do podróży po Mazowszu dostarczają ModaNaMazowsze.pl oraz Mazowsze.Travel

Załączniki:


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony