Aktualności - kultura, promocja, turystyka

Odznaczenia dla zasłużonych dla ziemi płońskiej

Adam Struzik i odznaczeni Autor: Arch. prywatne

Po raz kolejny najbardziej zasłużeni dla miasta i gminy Płońsk zostali uhonorowani nagrodami i wyróżnieniami. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się samorządowcy działający dla województwa mazowieckiego.

W uroczystej VIII Płońskiej Gali wręczenia „Płońskich Wież” i „Złotych Kłosów” wzięli udział m.in. marszałek województwa Adam Struzik oraz radna województwa mazowieckiego Wiesława Krawczyk.

Złote Kłosy

Podczas gali wójt gminy Płońsk Aleksander Jarosławski za rozsławianie ziemi płońskiej wręczył nagrody „Złotego Kłosa” przyznane w kategoriach: „Gospodarka i Ekologia”, „Społecznik roku” „Człowiek z pasją” „Kultura i sztuka” „Specjalne zasługi dla Gminy”.

Nagrodę w kategorii „Gospodarka i Ekologia” odebrał skarbnik województwa mazowieckiego Marek Miesztalski, w kategorii „Specjalne zasługi dla Gminy” doceniono wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego i podsekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Konrada Wojnarowskiego, a w kategorii „Ludzi z pasją” wyróżniono radnego województwa mazowieckiego Pawła Obermeyera.

Dyplomy uznania

Podczas gali marszałek Adam Struzik wręczył także dyplomy uznania dla osób, które wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju regionu. Dyplomy otrzymali: Andrzej Brzeski – za całokształt działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz pięć kół gospodyń wiejskich: w Arcelinie, Brodach, Siedlinie, Skarżynie i Szerominku – w podziękowaniu za pielęgnowanie tradycji ludowych oraz cenny wkład wniesiony w rozwój społeczno-kulturalny gminy Płońsk.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony