Mazowsze serce Polski nr 11 (67)

Elektroniczne wydanie miesięcznika Mazowsze serce Polski nr 11 (67) z 2023 r.

 • W przekazaniu sprzętu wzięli udział prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak, przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i radny województwa Krzysztof Strzałkowski (wszyscy z klubu radnych KO)

  O tym się mówi - miesiąc na Mazowszu

  Przekazanie sprzętu WOŚP dla Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, Turystyczne nagrody dla Mazowsza i 135-lecie Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie - tym żyło Mazowsze w październiku.
 • Wioletta Derecka

  Kto chce dziś być sołtysem?

  – Staram się być mentorem i skupiać wokół siebie całą wieś – mówi Dorota Niedbała, sołtyska Bikówka. I dodaje: – Trzeba być otwartym, a wtedy wszystko jest do załatwienia.
 • Pamiątkowa fotografia uczennic żeńskiej szkoły w Warszawie

  Kobiety na kartach historii

  Droga do emancypacji kobiet w Polsce łączyła się z dążeniami do wyzwolenia Ojczyzny.
 • Anna i Tomasz Lewandowscy

  Wyborczy raport z Mazowsza

  Wybory parlamentarne 2023 r. przeszły do historii. Polacy tłumnie ruszyli do urn, by wyrazić swoje zdanie. Jak było w województwie mazowieckim? Gdzie padły frekwencyjne rekordy? Jak zagłosowali Mazowszanie?
 • Statuetki Eskulap Mazowsza

  Esculapy 2023

  II edycja konkursu samorządowego „Medyczne Wydarzenie Roku – Eskulapy Mazowsza” rozstrzygnięta. Kapituła przyznała nagrody w sześciu kategoriach.
 • Pracownicy EKD naprawiają sieć trakcyjną

  Taka kolej rzeczy

  „Szaleńcy dzielą się na dwa typy – tych, którzy wierzą, że są Napoleonem i tych, którzy wierzą, że uleczą kolej” (Giulio Andreotti, premier Włoch).
 • Przedstawiciele gminy Raciąż z czekiem

  Bezpieczeństwo

  Jak Samorząd Województwa Mazowieckiego dba o bezpieczeństwo.
Powrót na początek strony