Mazowsze serce Polski nr 3 (71) 2024

Elektroniczne wydanie marcowego numeru miesięcznika Mazowsze serce Polski, a w nim m.in. o wyborach samorządowych 7 kwietnia 2024 r., kobietach w samorządzie, wielkanocnych tradycjach na Mazowszu oraz wywiad z marszałkiem Adamem Struzikiem. Zapraszamy do lektury.

 • Warszawa z lotu ptaka

  Warto wiedzieć

  Województwo mazowieckie w pierwszej dziesiątce europejskich regionów w tegorocznym rankingu „European Cities and Regions of the Future”, modernizacja w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu, jubileusz 70-lecia węgrowskiego Koła Ligi Kobiet Polskich – tym żyło Mazowsze w marcu.
 • Mazowsze stawia na kobiety

  W wielu mazowieckich gminach i powiatach, a także radach zasiadają panie. Z czego to wynika? I jakie są kobiety w mazowieckich samorządach? Z pewnością nie boją się wyzwań i chętnie biorą sprawy we własne ręce.
 • Oczekujący na badania z marszałkiem Adamem Struzikiem

  Dobry wzrok Mazowszan

  Mieszkańcy naszego regionu mogli skorzystać z bezpłatnych, przesiewowych badań okulistycznych finansowanych przez samorząd Mazowsza.
 • Kobieta z goździkami w wazonie

  Goździk za pokwitowaniem

  Międzynarodowy Dzień Kobiet ustanowiono w 1910 r. przez II Międzynarodówkę Socjalistyczną. Miał służyć promocji idei równouprawnienia kobiet pod względem zarobków i dostępu do opieki zdrowotnej czy możliwości kształcenia, ale też ich walki o prawa wyborcze. A czy spełnił swoją funkcję?
 • Wiele osób cierpi na depresję

  Smutek, który nie chce odejść

  Co piąty sześćdziesięciolatek w Polsce ma symptomy mogące świadczyć o depresji. Wśród osiem-dziesięciolatków dotyczy to już połowy seniorów. Winne są m.in. poczucie osamotnienia, zła sytuacja materialna czy problemy zdrowotne.
 • Przecięcie wstęgi

  Jedyna taka w Europie

  Nowa siedziba Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku robi wrażenie.
 • Adam Struzik

  Mazowsze – dobre miejsce do życia

  O podsumowaniu działań samorządu, a także o tym, że Mazowsze to przede wszystkim ludzie, rozmawiamy z marszałkiem Adamem Struzikiem.
Powrót na początek strony