Aktualności - zdrowie i polityka społeczna

Chirurgia naczyniowa w ostrołęckim szpitalu

Trzech mężczyzn w maseczkach na twarzy idą obok siebie korytarzem szpitalnym Autor: MSS w Ostrołęce

Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce powstał nowoczesny Pododdział Chirurgii Naczyniowej. Za ponad 14,5 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego wyremontowano pomieszczenia i wyposażono je w nowy sprzęt.

Inwestycja była realizowana w latach 2019-2021. Dziś otwarto ją uroczyście z udziałem m.in. przedstawicieli samorządu Mazowsza – marszałka Adama Struzika i członek zarządu Elżbiety Lanc oraz radnego województwa mazowieckiego Mirosława Augustyniaka.

– Szpital dynamicznie się rozwija, podnosi jakość oferowanych świadczeń, nowocześnieje, z pożytkiem dla pacjentów. I cieszę się, że niemały w tym wkład samorządu Mazowsza. Inwestujemy w ochronę zdrowia w regionie, by mieszkańcy mieli jak najlepszy dostęp do świadczeń medycznych, a nasze placówki mogły oferować usługi na jak najwyższym poziomie – podkreśla marszałek Adam Struzik.

– Realizacja tej inwestycji to przede wszystkim lepsze warunki leczenia pacjentów, ale też większa skuteczność diagnostyki chorób układu naczyniowego – dodaje członek zarządu Elżbieta Lanc.

Jakie prace wykonano?

Na potrzeby Pododdziału Chirurgii Naczyniowej (będącego częścią Oddziału Chirurgii Ogólnej) zaadaptowano pomieszczenia na III p. w bloku A Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. W ramach prac budowlanych powstał oddział z 20 łóżkami dla pacjentów. Wydzielono też Salę Hybrydową (operacyjna) wraz z pomieszczeniami pomocniczymi, w której będą wykonywane zabiegi chirurgii naczyniowej.

–  Oddanie do użytku pomieszczeń zaadaptowanych na potrzeby Pododdziału Chirurgii Naczyniowej pozwoli na świadczenie kompleksowych usług zdrowotnych i pełne wykorzystanie potencjału obiektu – podkreśla Paweł Natkowski, dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce.    

Kompleksowe wsparcie

Na potrzeby oddziału zakupiony został sprzęt medyczny, m.in. USG małe, przenośne oraz USG CD, aparat do znieczulenia z pełnym monitorowaniem pacjenta, kolumna anestezjologiczna i zasilająca, komora hiperbaryczna oraz dozowniki tlenowe, kosze na odpady, tablice do planowania, meble i myjnia – dezynfektor.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony