Aktualności - zdrowie i polityka społeczna

Karetka dla Lipska

Karetka przekazana szpitalowi Autor: fot. Piotr Nowakowski

Nowy specjalistyczny ambulans o wartości prawie 680 tys. zł trafił do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku.

Zakup karetki był możliwy dzięki realizowanemu przez Samorząd Województwa Mazowieckiego projektowi unijnemu o wartości 578 mln zł.

– To kolejny efekt wsparcia Unii Europejskiej. Do szpitala w Lipsku trafił nowy specjalistyczny pojazd o wartości blisko 680 tys. zł. A to wszystko w ramach realizowanego przez Sejmik Województwa Mazowieckiego projektu zdrowotnego – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Nowa karetka typu C to pojazd marki Volkswagen Crafter wyprodukowany w 2023 r. Ambulans jest wyposażony w nosze główne, transporter pod nosze, defibrylator transportowy, respirator transportowy, ssak elektryczny, pompę infuzyjną czy krzesełko kardiologiczne. Zakup nowoczesnej karetki był możliwy dzięki realizacji przez Samorząd Województwa Mazowieckiego projektu polegającego na wspieraniu mazowieckich szpitali w walce z COVID-19 poprzez doposażanie tych placówek w niezbędny sprzęt.

Jego wartość opiewa na kwotę 578 172 121 zł, w tym 493 442 397 zł to środki UE, 34 144 342 zł – środki budżetu państwa, a 50 585 382 zł – wkład własny województwa mazowieckiego. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020.

 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony