Aktualności - zdrowie i polityka społeczna

Od 90 lat działają w trosce o zdrowie pacjentów

Budynek szpitala Autor: fot. arch. UMWM

W szpitalu w Gostyninie marszałek Adam Struzik otworzył wyremontowany pawilon nr 4 oraz wziął udział w jubileuszu placówki.

Wojewódzki Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. Eugeniusza Wilczkowskiego w Gostyninie to jeden z ważniejszych i bardziej zasłużonych ośrodków świadczących usługi w obszarze opieki psychiatrycznej, leczenia uzależnień oraz rehabilitacji neurologicznej w województwie mazowieckim.

Nosząca imię swojego pierwszego dyrektora, wybitnego lekarza psychiatry prof. Eugeniusza Wilczkowskiego placówka może poszczycić się bogatą historią oraz sukcesami w leczeniu pacjentów. Zapewnia pacjentom coraz wyższe standardy leczenia, a także komfortowe warunki hospitalizacji w pięknym otoczeniu zieleni parku krajobrazowego. Wyjątkowy potencjał placówki stanowi doskonale przygotowana, profesjonalna kadra lekarska, otwarta na zdobywanie nowej wiedzy medycznej i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w swojej pracy. 

– 90 lat szpitala w Gostyninie to historia miejsca i ludzi, którzy tworzyli tą ważną na mapie Mazowsza placówkę – mówił marszałek Adam Struzik. – 29 maja 1930 r. miejsce to odwiedził Prezydent Ignacy Mościcki. Własnoręcznym podpisem zapoczątkował księgę pamiątkową zakładu. Współcześnie to nowoczesny, doskonale wyposażony szpital, wyróżniający się poziomem świadczonych usług zdrowotnych z licznymi inwestycjami, które udało się w ostatnim czasie zrealizować dzięki wsparciu Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Unii Europejskiej – podkreślił marszałek.

Zmodernizowany Pawilon nr 4

Budynek przeszedł termomodernizację i przebudowę, dzięki której został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Modernizacja objęła też magazyn i portiernię szpitala. Koszt inwestycji wyniósł blisko 6,5 mln zł. Zrealizowano ją w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020. Umożliwiła ona zwiększenie efektywności energetycznej budynków, a co za tym idzie – znaczną redukcję kosztów utrzymania placówki i poprawę stanu powietrza w okolicy, a także poprawiła dostępność szpitala. Dzięki kolejnemu etapowi projektu pawilon zyska profesjonalne i nowoczesne wyposażenie zakupione ze środków z budżetu województwa o wartości ponad 1,3 mln zł.

– Inwestycja przyczyni się do dalszego dynamicznego rozwoju placówki, zapewniając wysoki standard oraz skuteczność w leczeniu farmakologicznym i psychoterapii. Dziękuję dyrekcji i kadrze szpitala za niestrudzone niesienie pomocy chorym oraz okazywane im serce i troskę, szczególnie w trudnych czasach pandemii. Państwa profesjonalizm i zaangażowanie budzą najwyższe uznanie. Wierzę, że wspólnymi siłami uda się nam zrobić jeszcze wiele dobrego dla podnoszenia standardów opieki psychiatrycznej na Mazowszu – dodał marszałek Adam Struzik.

Mając na uwadze dotychczasowe zaangażowanie i troskę o pacjentów, marszałek Adam Struzik wręczył 23 dyplomów uznania kierownictwu i personelowi 23 oddziałów, poradni i poszczególnych działów placówki.

 

 

 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony