Aktualności - zdrowie i polityka społeczna

Remont trzech oddziałów sierpeckiego szpitala zakończony!

szpital_sierpc_UE.jpg Autor: fot. arch. UMWM

W szpitalu w Sierpcu wyremontowane zostały trzy oddziały: chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Inwestycja została zrealizowana w ramach unijnego projektu covidowego. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel ponad 380 tys. zł.

W spotkaniu wzięli udział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, dyrektor  Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sierpcu Robert Makówka, starosta sierpecki Andrzej Cześnik oraz wicestarosta sierpecki Sławomir Olejniczak.

Co obejmował remont?

W szpitalu w Sierpcu przeprowadzony został remont oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Na każdym z oddziałów chirurgii ogólnej oraz chorób wewnętrznych wykonane zostały 3 węzły sanitarne, dzięki czemu w sumie 12 sal zostało wyposażonych w łazienki. Całkowity koszt inwestycji to ponad 380 tys. zł.

– Otwarte dziś trzy wyremontowane szpitalne oddziały anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii ogólnej i chorób wewnętrznych, to rezultat dobrej współpracy między samorządami i efektywnego korzystania z naszych programów wsparcia oraz środków europejskich – powiedział marszałek Adam Struzik.

UE pomaga

W ramach unijnego projektu covidowego do sierpeckiego szpitala trafiło w sumie ponad 3 mln zł. Oprócz prac remontowych na trzech oddziałach, placówka została także zaopatrzona w ambulans typu C, specjalistyczny sprzęt medyczny w postaci aparatu RTG, aparatów do wysokoprzepływowej tlenoterapii, defibrylatorów, kardiomonitorów, pomp infuzyjnych, centrali monitorującej parametry życiowe pacjenta oraz ssaków elektrycznych, a także w środki ochrony indywidualnej.

Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 480 mln zł, z czego 414 904 700 zł to środki europejskie, blisko 49 905 568 zł, to wkład własny województwa mazowieckiego, a 15 189 732 zł pochodzi z budżetu państwa. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony