Aktualności - edukacja i sport

Hala w Grodzisku Mazowieckim otwarta!

Tłum ludzi zebranych na otwarciu Hali Widowiskowo-Sportowej w Grodzisku Mazowieckim. Autor: arch. UMWM

Można już korzystać z Hali Widowisko-Sportowej w Grodzisku Mazowieckim.

Grodzisk Mazowiecki obchodzi w tym roku 500-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji dla mieszkańców i nie tylko przygotowano szereg atrakcji!

Moc wydarzeń

Grodzisk Mazowiecki jest miastem o bogatej przeszłości. Jubileusz to idealna okazja, aby przekonać się o wyjątkowości tego miejsca, do czego zapraszają burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński wraz z Radą Miejską. Dla mieszkańców oraz zwiedzających przygotowano wydarzenia kulturalne i edukacyjne, imprezy sportowe i uroczystości miejskie, składające się na obchody jubileuszu.

Hala już otwarta

Wśród wydarzeń przypadających na jubileuszowe świętowanie zaplanowano uroczyste otwarcie Hali Widowiskowo-Sportowej w Grodzisku Mazowieckim. W wydarzeniu wzięli udział m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz radna województwa Dorota Stalińska.

Obiekt zaprojektowany przez pracownię projektową Pawła Tiełpowa jest jedną z największych hal sportowych na Mazowszu. Pozwala obsłużyć w jednym czasie około 200 osób trenujących oraz około 100 osób w salach edukacyjno-naukowych. Na trybunach zaś jest miejsce dla 3 tys. widzów. Całość kompleksu zwieńcza wieża z tarasem widokowym oraz małym obserwatorium astronomicznym. Na obiekcie przewidziano także edukacyjną strefę dla dzieci „Mały Kopernik”.

Hala stanowić będzie zaplecze treningowe dla działających na terenie gminy klubów sportowych, w tym klubu Dartom Bogoria, wielokrotnego mistrza Polski w tenisie stołowym.

Swoją obecnością wydarzenie uświetniło wiele znanych postaci ze świata sportu i kultury. Imprezę poprowadzili Katarzyna Pakosińska oraz Michał Milowicz.

Zachęcamy do sprawdzenia kalendarium obchodów na stronie Grodziska Mazowieckiego.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony