Aktualności - ekologia i środowisko

  • Beneficjenci konkursu

    Konkurs „Ekocyrkularni” rozstrzygnięty

    Zakończyła się IV edycja konkursu „Ekocyrkularni”, którego celem jest promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym. Wzięło w nim udział 49 szkół i przedszkoli, spośród których wyłoniono 9 laureatów.
  • Zakończono szkolenia z gospodarki odpadami

    Blisko 300 przedstawicieli z 216 gmin Mazowsza wzięło udział w cyklu czterech seminariów dotyczących gospodarowania odpadami komunalnymi.
  • Grafika z symbolem gospodarki o obiegu zamkniętym pośrodku i przedmiotami do utylizacji wokół

    Trwają bezpłatne szkolenia online – edukacja ekocyrkularnych

    Dyrektorzy placówek oraz nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą uczestniczyć w bezpłatnym szkoleniu online: „Edukacja ekocyrkularnych – Szkoła w Obiegu – możliwości wdrożenia projektów cyrkularnych w placówkach edukacyjnych”.
  • pojemniki na odpady segregowane

    Gmina Garwolin liderem segregacji odpadów

    W ubiegłym roku gmina Garwolin z województwa mazowieckiego osiągnęła ponad 70 proc. odpadów zdatnych do recyklingu. Receptą na ten wysoki poziom dobrej segregacji jest systematyczna kontrola pojemników na odpady i edukacja mieszkańców. Urząd marszałkowski podsumował selektywny odbiór odpadów na Mazowszu.
  • Wicemarszałek Rafał Rajkowski z beneficjentami z gminy Sienno

    Prawie 23 mln zł dla regionu radomskiego i powiatu grójeckiego

    Do regionu radomskiego i powiatu grójeckiego trafi prawie 23 mln zł z budżetu województwa i UE. Te pieniądze pomogą w m.in. w termomodernizacji budynków, rewitalizacji parku wodnego, remontach strażnic czy wymianie źródeł ciepła.
  • Podpisanie umów

    2,3 mln zł na edukację ekologiczną mieszkańców

    Warsztaty, gry terenowe, audycje radiowe, kampanie informacyjne, konkursy, konferencje – to sposoby na edukację mieszkańców z zakresu ochrony powietrza, ochrony przed hałasem i gospodarki odpadami. Na 25 takich działań samorząd województwa przeznaczył 2,3 mln zł.
  • osoby trzymające symboliczny czek z kwotą dofinansowania

    Sejmik wspiera inwestycje proekologiczne i projekty działkowców

    Do samorządów z regionu radomskiego i powiatu grójeckiego trafi ponad 5,6 mln zł z programów „Mazowsze dla klimatu”, „Mazowsze dla czystego powietrza” i „Mazowsze dla działkowców”.
  • Wicemarszałek Wiesław Raboszuk i radny Krzysztof Strzałkowski z beneficjentami programu

    Inwestycje proekologiczne i działkowcy z Warszawy ze wsparciem Mazowsza

    Wsparcie z programu Mazowsze dla klimatu trafi do czterech warszawskich dzielnic – Ursus, Wola, Targówek i Rembertów, natomiast z programu Mazowsze dla działkowców do 24 warszawskich ROD-ów.
Powrót na początek strony