Aktualności - ekologia i środowisko

 • Grupa ludzi idzie ścieżką przez las

  Ochrona przyrody w parkach krajobrazowych

  Ochrona wartości przyrodniczych, historycznych, kulturowych i krajobrazowych – to główny temat poruszany na konferencji, na której spotkali się przedstawiciele parków krajobrazowych z całej Polski.
 • Członkinie zarządu Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc pozują do zdjęcia z beneficjentami

  Środki unijne na modernizację sieci wodno-kanalizacyjnych

  Ponad 22 mln zł z UE w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich trafi do siedmiu gmin z subregionu ostrołęckiego na poprawę gospodarki wodno-ściekowej.
 • Adam Struzik i Adam Orliński pozują do zdjęcia z trzema przedstawicielami gminy Rybno. Za nimi jest baner z logiem Mazowsza oraz trzy flagi - Polski, UE i gminy Rybno

  Niebezpieczne odpady będą unieszkodliwione

  W 2020 r. w gminie Rybno odnaleziono niemal 2 tys. ton chemikaliów. Koszt usunięcia i unieszkodliwienia - około 10 mln zł - spadł na gminny samorząd, dla którego taki wydatek był poza zasięgiem. Pomoże jednak samorząd Mazowsza.
 • melioracje umowy.JPG

  Samorząd Mazowsza wspiera meliorację

  Blisko 1,2 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego trafi do 20 spółek wodnych z subregionów ciechanowskiego, płockiego oraz warszawskiego zachodniego i wschodniego. Wsparcie umożliwi przeprowadzenie niezbędnych prac związanych z udrażnianiem rowów melioracyjnych.
 • Od lewej Janina Ewa Orzełowska, beneficjenci programu Mazowsze dla melioracji podpisują umowę.

  Samorząd Mazowsza wspiera meliorację w subregionie siedleckim

  Ponad 1,5 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego trafi do 17 spółek wodnych z subregionu siedleckiego. Wsparcie umożliwi przeprowadzenie niezbędnych prac związanych z udrażnianiem rowów melioracyjnych.
 • Wicemarszałek Rajkowski i beneficjenci z Tczowa

  Samorząd Mazowsza wspiera meliorację w subregionie radomskim

  Ponad 800 tys. zł z budżetu województwa mazowieckiego trafi do 15 spółek wodnych z subregionu radomskiego. Umowy z beneficjentami podpisane.
 • Władze Mazowsze przekazują czek beneficjentom z gminy Andrzejewo.

  Samorząd Mazowsza wspiera meliorację w subregionie ostrołęckim

  Ponad pół miliona złotych z budżetu województwa mazowieckiego trafi do 9 spółek wodnych z subregionu ostrołęckiego. Wsparcie umożliwi przeprowadzenie niezbędnych prac związanych z udrażnianiem rowów melioracyjnych. Środki przyznane zostały w ramach programu Mazowsze dla melioracji.
 • Przekazanie czeku dla gminy Skórzec.

  Przychodnia Opieki Zdrowotnej w Gminie Skórzec przejdzie termomodernizację

  Inwestycja zostanie przeprowadzona dzięki wsparciu funduszy europejskich z programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego na realizację projektu samorząd województwa przeznaczył ponad 454 tys. zł.
Powrót na początek strony