Aktualności - ekologia i środowisko

Warsztaty z komunikacji

Prowadzący warsztaty przed planszą z rozrysowanym schematem Autor: fot. arch. UMWM

Przez pięć dni pracownicy samorządów lokalnych z Mazowsza będą się szkolić z efektywnej komunikacji z mieszkańcami.

Warsztaty odbywają się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Są one kontynuacją spotkań organizowanych w maju i czerwcu br. w ramach trzeciej edycji Akademii Czystego Powietrza w ramach współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego, Polskiego Alarmu Smogowego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szkolenia są bezpłatne. Dotyczą efektywnej komunikacji z mieszkańcami w kontekście wyzwań stojących przed samorządami w zakresie poprawy jakości powietrza.

Chcemy być rozumiani

W warsztatach weźmie udział ok. 115 pracowników samorządów lokalnych z terenu województwa mazowieckiego, zajmujących się tematyką jakości powietrza, a w szczególności posiadających bezpośredni kontakt z mieszkańcami i odpowiedzialnych za udzielanie dotacji do instalacji nowych systemów grzewczych i poprawy efektywności energetycznej budynków (w ramach lokalnych, regionalnych i rządowych programów dotacyjnych). Prowadzi je Wojciech Walla, doświadczony trener w zakresie strategii komunikacji, technik negocjacyjnych oraz narzędzi asertywności.

Właściwy kontakt z mieszkańcami

By osiągnąć wymagane standardy jakości powietrza, trzeba przede wszystkim dotrzeć do mieszkańców z informacją o przyczynach jego skażenia i możliwych sposobach walki z problemem.

Dlatego ważne jest stałe podnoszenie kompetencji pracowników urzędów gmin. Na szkoleniach dowiedzą się, jak w skuteczny sposób w bezpośrednim kontakcie z petentem udzielić wszelkich, niezbędnych informacji. To od nich zależy w jakiej mierze mieszkańcy poznają obowiązujące przepisy dotyczące ochrony powietrza oraz dowiedzą się, jak pozyskać dofinansowanie do instalacji nowych niskoemisyjnych źródeł ogrzewania.

 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony