Aktualności - rolnictwo

Nowy plac zabaw w Dębem Wielkim

Janina Ewa Orzełowska stoi obok mężczyzny. Przed nią widać dzieci wpatrzone w nią. W tle jest nowy plac zabaw za siatką. Autor: fot. Arkadiusz Kalinowski

W pierwszy dzień wakacji najmłodsi mieszkańcy Dębego Wielkiego zyskali przestrzeń do zabaw i aktywnego wypoczynku.

W uroczystościach związanych z oddaniem do użytku nowej inwestycji, udział wzięła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

Przestrzeń dla najmłodszych

Władze gminy Dębe Wielkie zrealizowały projekt pod nazwą „Budowa placu zabaw przy ulicy Kościelnej”, dzięki któremu powstała nowoczesna i w pełni bezpieczna przestrzeń do aktywnego wypoczynku dla najmłodszych. Miejsce zabaw wyłożono specjalną nawierzchnią niwelującą ryzyko odniesienia urazu podczas upadku. Zamontowano także m.in. zjeżdżalnię, huśtawki oraz urządzenia do ćwiczenia równowagi.

– Koniec roku szkolnego rozpoczyna tak wyczekiwane przez najmłodszych mieszkańców Mazowsza wakacje. A jak wakacje, to ruch i zabawa na świeżym powietrzu. Dlatego bardzo się cieszę, że w gminie Dębe Wielkie powstała w pełni bezpieczna strefa do aktywnego wypoczynku dla najmłodszych mieszkańców, jaką bez wątpienia będzie ten plac zabaw. Miejsce, które jest dowodem na to, że środki unijne są wydatkowane na wszelkiego rodzaju potrzeby – podkreślała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Inwestycja współfinansowana była z środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 20142020. Wsparcie inwestycji wyniosło blisko 77 tys. zł. Z kolei całkowity koszt projektu, to niemal 160 tys. zł.

 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony