Aktualności - rozwój regionalny

13. Forum Rozwoju Mazowsza

Autor: arch. Forum Rozwoju Mazowsza

Zbliża się data najważniejszego wydarzenia poświęconego roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Zarejestruj się już dziś.

Spotkajmy się już 14-15 listopada w Centrum Konferencyjnym Legia Warszawa. Dwa dni inspirujących rozmów na tematy, które dzieją się wokół nas. Dodatkowo cztery interaktywne strefy tematyczne, współtworzone przez blisko 50 partnerów wydarzenia oraz 15 debat z udziałem ponad 70 ekspertów. Poznamy też Liderów Zmian Funduszy Europejskich 2023. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zarejestruj się już dziś.

Partnerzy Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza to inicjatywa na rzecz wspierania rozwoju regionu. Już po raz 13. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zaprosiła do współtworzenia tego wydarzenia mazowieckich beneficjentów funduszy europejskich, m.in. przedstawicieli administracji, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Wszystko po to, aby dzielić się wiedzą, doświadczeniami oraz inspirować do działania oraz realizacji kolejnych, ciekawych projektów na Mazowszu.

Interaktywne przestrzenie utworzy blisko 50 Partnerów. Co będzie się działo w ich przestrzeniach? Symulacje, prezentacje, pokazy innowacyjnych produktów, warsztaty i konsultacje eksperckie, a nawet badania profilaktyczne – to tylko niektóre aktywności dostępne w ramach Forum.

Rozmowy na tematy, które mają znaczenie

Forum Rozwoju Mazowsza w dniach 14-15 listopada stanie się przestrzenią do dzielenia się opiniami w gronie ponad 70 ekspertów reprezentujących różne środowiska. Na scenie głównej porozmawiamy m.in.

 • o potencjale i konkurencyjności Mazowsza;
 • transformacji energetycznej i jej wpływie na rozwój miast i regionów;
 • o edukacji na miarę wyzwań przyszłości;
 • o roli transportu w rozwoju lokalnym.

Zastanowimy także się czy istnieje złoty środek w biznesie i rozwikłamy definicję 15 minutowych miast. Odpowiemy też na pytanie jak działa gospodarka obiegu zamkniętego.

A co na scenie offowej? Debata czy kultura w dzisiejszym świecie jest w centrum czy gdzieś obok? Porozmawiamy o startupach i trendach w promocji. A to nie wszystko, w programie znajdzie się:

 • dyskusja na temat rozwoju regionalnego i transformacji województw;
 • zdrowie psychiczne we współczesnym świecie;
 • sztuczna inteligencja – jak ją postrzegamy?
 • aplikacje, które zmieniły nasze życie;
 • jak przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu.

Strefy tematyczne

Zapraszamy do czterech stref tematycznych:

 • Eko – to strefa, w której partnerzy będą dzielić się z uczestnikami zieloną energią i filozofią eko. Warto dodać, że fundusze europejskie od lat wspierają inwestycje dotyczące m.in. zwiększania efektywności energetycznej, wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, lepszego dostosowania do zmian klimatu, ochrony bioróżnorodności oraz zrównoważonego rozwoju gospodarki wodno-ściekowej czy wspierania rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym;
 • Aktywni – strefa z udziałem szkół, uczelni i innych placówek, które przyczyniają się do wzrostu aktywności mieszkańców w dziedzinie kształcenia się i samorozwoju;
 • Tropy Europy – w tej strefie pokażemy, jak zmieniła się turystyczna mapa Mazowsza dzięki zrealizowanym inwestycjom z obszaru kultury, zachowania dziedzictwa kulturowego, rekreacji i nauki;
 • Fundusze Europejskie – strefa poświęcona możliwościom, jakie dają środki z UE, zaproszeni partnerzy to m.in. instytucje finansowe i wdrożeniowe, które będą udzielać informacji o aktualnych możliwościach aplikowania o fundusze europejskie.

Wydarzenie organizuje Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Dodatkowo Forum Rozwoju Mazowsza odbędzie się ze wsparciem Europejskiego Komitetu Regionów.

Podczas Forum odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu Lider Zmian Funduszy Europejskich, w którym mieszkańcy Mazowsza oraz eksperci wyróżnili projekty dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdziemy na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl

 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony