Aktualności - rozwój regionalny

Dobry rok dla Modlina

infografika z danymi dotyczącymi portu w Modlinie Autor: www.modlinairport.pl

Rok 2023 był dla lotniska w Modlinie absolutnie rekordowym pod względem obsłużonych pasażerów. Ich liczba osiągnęła prawie 3,5 mln i była o 8,8% wyższa niż w 2022 r.

W rekordowym miesiącu grudniu z usług lotniska skorzystało 234 124 pasażerów. Rekordowy był również cały ubiegły rok –  lotnisko łącznie obsłużyło 3 400 967 pasażerów.

– To dobry prognostyk, pokazujący, że lotnisko osiągnęło zysk i wszystko wskazuje na to, że będzie on osiągalny w kolejnych latach. Jeśli do tego będzie można dołożyć odblokowanie jego rozwoju to wydaje się, że przed Modlinem rysuje się świetlana przyszłość – zaznacza przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Marek Miesztalski. – Warto podkreślić, że jest to jedno z niewielu lotnisk w Polsce, które tak dynamicznie odbiło się po załamaniu w okresie pandemii, kiedy to praktycznie ruch w Modlinie zamarł. Ten rekord więc podwójnie cieszy – lotnisko wreszcie wychodzi z deficytu i miejmy nadzieję, że będzie się rozwijało tak, jak na to zasługuje, by stać się jednym z czołowych portów lotniczych w Polsce.

Najpopularniejsze kierunki

Londyn, Rzym, Dublin, Mediolan, Oslo, Sztokholm, Wiedeń, Paryż, Barcelona, Ryga, Alicante, Bruksela i Bolonia – to najczęściej wybierane przez podróżnych destynacje. 
W zimowym rozkładzie lotów 2023/2024 pojawiły się też nowe kierunki: Kopenhaga, Walencja i Tirana.

Nowe funkcjonalności, nowe możliwości

Latem na drodze do kołowania (DK-A2) przeprowadzono prace budowlane, w wyniku których odbudowano drogę i podniesiono jej nośność. W czerwcu na lotnisku uruchomiono posterunek Policji, co przełożyło się na bezpieczeństwo obiektu i pasażerów.  Na początku ub. r. uruchomiono też bramki automatycznej kontroli granicznej, co poprawiało płynność ruchu przy wjeździe gości zza granicy do Polski.

Zadbano również o komfort podróżnych – w terminalu 2, w strefie zastrzeżonej, na antresoli pojawiły się dwa lokale gastronomiczno-handlowe. Dodatkowo strefie ogólnodostępnej  działa kącik kawowy. Pasażerowie, którzy przeszli kontrolę bezpieczeństwa, oczkując na swoje loty mogą korzystać z saloniku Mazovia Premium Lounge.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony