Aktualności - transport i drogi

Będzie nowy chodnik w Stanisławowie

podpisanie umowy na realizację inwestycji drogowej w Stanisławowie Autor: fot. UMWM

Ponad kilometrowy odcinek chodnika powstanie wzdłuż DW 637 na terenie miejscowości Stanisławów i Kolonie Stanisławów (pow. miński). Wartość projektu to ponad 2 mln zł.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Stanisławowie umowy z wykonawcą inwestycji podpisał dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Grzegorz Obłękowski.

W spotkaniu wzięli udział członkinie zarządu województwa mazowieckiego – Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc, a także Tomasz Dąbrowski – zastępca  dyrektora MZDW ds. inwestycji.

Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa, podkreśla, że tego typu inwestycje służą przede wszystkim mieszkańcom regionu. – Ze względu na położenie miejscowości w ciągu dróg 637 drogi wojewódzkiej i 50 drogi krajowej przez Stanisławów przejeżdża duża liczba osób, dlatego chcemy zadbać o komfort i bezpieczeństwo podróżnych zarówno tych zmotoryzowanych, jak i pieszych.

– Inwestując w infrastrukturę drogową, przyczyniamy się do rozwoju tych miejscowości i poprawy jakości życia ich mieszkańców – dodaje Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa.

Planowane zakończenie zadania to marzec 2024 r.

 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony