Aktualności - transport i drogi

Remont drogi w Starej Błotnicy

Sygnatariusze umowy wraz z przedstawicielami samorządu Mazowsza Autor: fot. arch. UMWM

Kolejny odcinek drogi wojewódzkiej nr 732 na terenie gminy Stara Błotnica w powiecie białobrzeskim zostanie rozbudowany. Koszt inwestycji to ponad 2,2 mln zł. Środki pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego.

Umowę z wykonawcami podpisał dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Grzegorz Obłękowski. W spotkaniu wzięli udział wicemarszałek Rafał Rajkowski i radny województwa Tomasz Śmietanka.

 – Podpisana dziś umowa na remont drogi wojewódzkiej nr 732 w gminie Stara Błotnica jest kontynuacją rozpoczętych już prac modernizacyjnych, które dotąd były prowadzone od miejscowości Kiełbów Nowy do Starej Błotnicy – zauważył wicemarszałek Rafał Rajkowski. – Łącznie w tym roku zostanie przebudowanych ponad 5 km tej drogi. Fundusze pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego. Gratuluję realizacji tej inwestycji, która wpłynie nie tylko na komfort podróżujących tą trasą, ale też ich bezpieczeństwo.

– Mamy ważną informacje dla mieszkańców Starej Błotnicy, Siemiradz, Ossowa i Turs-Łępina – mówił radny województwa Tomasz Śmietanka. – Rozpoczyna się remont kolejnego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 732 na terenie gminy Stara Błotnica w powiecie białobrzeskim. Prace obejmą 2,6-kilometrowy odcinek. Koszt remontu to ponad 2,2 mln zł i co ważne środki pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego. Cieszę się, że już w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli bezpiecznie korzystać z drogi oraz wyremontowanych zjazdów. To kolejna inwestycja, w której jako radny mogłem pomóc.

Nowa droga w czterech miejscowościach

W ramach prac wykonana będzie nowa konstrukcja jezdni, zjazdy będą wyremontowane, a rowy i pobocza odtworzone. Roboty mają zakończyć się do końca tego roku. Inwestycja jest kontynuacją prac prowadzonych już na 2,5-kilometrowym odcinku drogi od miejscowości Kiełbiów Nowy do Starej Błotnicy.

Samorząd Mazowsza przekaże w sumie na remont 5 km drogi wojewódzkiej nr 732 blisko 5 mln zł.

 

 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony