Aktualności - transport i drogi

Rusza budowa obwodnicy w Sierpcu

20220621_171743.jpg

W miejscowości Gorzewo (powiat sierpecki) symbolicznie wbito pierwszy szpadel rozpoczynający prace inwestycyjne. W uroczystości wziął udział marszałek Adam Struzik. Samorząd Mazowsza przeznaczy na ten cel ponad 39 mln zł.

Na terenie miejscowości Gorzewo, Borkowo Kościelne oraz miasta Sierpc zostanie wybudowany blisko 3-kilometrowy odcinek drogi DW 560 w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa drogi wojewódzkiej nr 560 na odcinku od ul. Płockiej (DW560) w m. Gorzewo na terenie Gminy Sierpc do ul. Kościuszki (DK10) w Sierpcu”.

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik:

– Obwodnica Sierpca to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych na Mazowszu. Od wielu lat mówi się o konieczności wyprowadzenia ciężkiego ruchu samochodowego poza centrum miasta. W niedługim czasie mieszkańcy Sierpca odetchną z ulgą, a kierowcy unikną stresu przeciskania się wąskimi uliczkami.

Zakres prac

Na początku zaprojektowanej obwodnicy powstanie czterowlotowe rondo. Dalej obwodnica będzie poprowadzona wiaduktem nad linią kolejową nr 27 relacji Nasielsk-Toruń. Na przecięciu drogi wojewódzkiej DW560 i ulicy Mickiewicza zaprojektowano skrzyżowanie skanalizowane z dodatkowymi pasami ruchu. Zamknięciem obwodnicy będzie trójwlotowe rondo w rejonie skrzyżowania z drogą krajową DK10 w miejscowości Borkowo Kościelne, w rejonie granicy z miastem Sierpc. Zaprojektowano także drogi dojazdowe oraz zjazdy indywidualne i zjazdy publiczne. W ramach inwestycji projektowane są obiekty inżynieryjne, takie jak przepusty czy most nad rzeką Sierpienicą.

Koszty inwestycji

Całkowity koszt realizacji projektu to koszt blisko 74 mln zł, z czego ponad 39 mln zł pochodzi ze środków województwa mazowieckiego. Budowa ma potrwać 2 lata. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: FABE Polska Sp. z.o.o i SP „SINE MIDAS STORY” Sp. z.o.o.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony