Aktualności - transport i drogi

Umowa drogowa podpisana

podpisanie dokumentów Autor: Arch. MZDW

To już pewne! Ulica Nadwiślańska w Józefowie zostanie przebudowana. Pieniądze przekaże samorząd Mazowsza.

Pierwszy krok do realizacji

– Zaczynamy od niezbędnej dokumentacji projektowej, na przygotowanie której przekazaliśmy ponad 1,3 mln zł – mówi marszałek Adam Struzik.

Umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej podpisał dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (MZDW) Grzegorz Obłękowski. W spotkaniu wzięli udział m.in. marszałek Adam Struzik oraz radni województwa Anna Brzezińska i Piotr Kandyba.

– Cieszę się, że po mojej interwencji, jako radnej reprezentującej interes mieszkańców Józefowa, podpisana została umowa na wykonanie dokumentacji DW 801. Ta inwestycja jest konieczna i znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców – podkreśla radna Anna Brzezińska.

Co zyskają mieszkańcy

Inwestycja obejmuje fragment drogi wojewódzkiej nr 801 (ul. Nadwiślańska od skrzyżowania z ul. Kardynała Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Górczewską) w Józefowie, w powiecie otwockim. Prace prowadzone będą na odcinku o długości prawie 2 km. Projekt zakłada budowę m.in.: nowej jedni, ciągów pieszo-rowerowych, chodników, zatok autobusowych oraz systemu odwodnienia.

– Odcinek wyznaczony do przebudowy jest bardzo ważny dla mieszkańców nie tylko Józefowa, ale również dla mieszkańców Otwocka, Karczewa, Sobieni. Jestem bardzo szczęśliwy, że realizowane przez nas inwestycje drogowe oznaczają poprawę bezpieczeństwa na drogach i komfortu podróżnych – zaznacza radny Piotr Kandyba.

Na przygotowanie dokumentacji projektowej samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 1,3 mln zł.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony