Aktualności - zdrowie i polityka społeczna

Dobry Wzrok Mazowszan – zbadaj się

Autor: arch. UMWM

Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach kampanii „Dobry Wzrok Mazowszan” przeprowadza bezpłatne badania wzroku. Przyjdź i skorzystaj!

– Cykl badań przesiewowych profilaktycznych ma na celu wykrycie chorób w odpowiednio wczesnej fazie. Jest utrudniony dostęp do poradni okulistycznych. Często nawet w nagłych przypadkach trzeba czekać kilkadziesiąt dni na wizytę w poradni. A na planową wizytę nawet powyżej 100 dni. Doszliśmy więc do wniosku, że takie badania są bardzo oczekiwane i bardzo potrzebne. Zapraszamy Mazowszan w kolejne niedziele marca, aby przy użyciu nowoczesnych technologii sprawdzili swój wzrok – zachęca marszałek Adam Struzik.

Gdzie i kiedy odbędą się kolejne badania wzorku dla mieszkańców Mazowsza?

Docelowo badania będą realizowane na całym Mazowszu. Nie są potrzebne żadne skierowania, ani zapisy. Wystarczy w dniu, w którym się odbywają przyjść pod wskazany adres.

Płock

10 marca badania będą przeprowadzane w Mazowieckim Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Płocku, przy ul. Kolegialnej 17 (w godzinach 9.00-17.00).

Ciechanów

17 marca w Ciechanowskim Centrum Rehabilitacji SSW w Ciechanowie, przy ul. Okrzei 8 (w godzinach 9.00-17.00).

Bodzanów

24 marca (zmianie ulega miejsce prowadzenia badań przesiewowych w Bodzanowie) na:

Szkoła Podstawowa im. kpr. Feliksa Ignacego Grabowskiego w Bodzanowie
ul. Wyszogrodzka 1, 09-470 Bodzanów

Infolinia dla pacjentów


Z myślą o osobach zagrożonych utratą widzenia, szukających pomocy dla siebie lub swoich bliskich utworzona została infolinia. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 602 63 44 00. Infolinia czynna jest w poniedziałki w godz. 16–21.00 i piątki w godz. 8–13.00. Za jej prowadzenie odpowiada partner projektu Retina AMD Polska. Retina jest stowarzyszeniem, którego misją jest ochrona Polaków przed utratą wzroku. Od 25 lat gromadzi i upowszechnia wiedzę na temat schorzeń siatkówki i plamki żółtej – przyczynach chorób, ich przebiegu oraz możliwości leczenia i rehabilitacji.

Tylko w latach 2020–2023 Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał ponad 33,5 mln zł oddziałom okulistycznym w mazowieckich szpitalach i placówkach zdrowotnych.

Więcej o kampanii na stronie: Samorząd chce zadbać o wzrok Mazowszan.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony