Aktualności - zdrowie i polityka społeczna

Technologie cyfrowe zmieniają medycynę

forum medyczne.png

Zapraszamy przedstawicieli mazowieckich szpitali, jednostek naukowo-badawczych i firm, które aktywnie angażują się w procesy cyfryzacji do udziału w Mazowiecko-Izraelskim Forum Technologii Cyfrowych w Medycynie.

Forum odbędzie się 20 września br., w centrum konferencyjnym przy ul. Mysiej 3 w Warszawie. Organizatorami spotkania są Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie we współpracy z Ambasadą Izraela w Polsce. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Do udziału w forum szczególnie zapraszamy przedstawicieli mazowieckich szpitali i ośrodków ochrony zdrowia, jednostek naukowo-badawczych oraz firm, które aktywnie angażują się w procesy cyfryzacji, w tym upatrują możliwości rozwoju w zastosowaniu rozwiązań na polu robotyki czy diagnostyki z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI).

W forum potwierdzili udział krajowi i zagraniczni przedstawiciele sektora medycznego, w tym znani lekarze, prowadzący badania i w praktyce stosujący narzędzia cyfrowe w medycynie, w szczególności mechanizmy sztucznej inteligencji. Będzie to również okazja do zapoznania się z technologią izraelską.

W zaplanowanych forach tematycznych, uczestniczyć będą polscy lekarze, w praktyce wykorzystujący dostępne rozwiązania, m.in. na polu chirurgii robotowej i diagnostyki medycznej, a także przedstawiciele firm polskich i zagranicznych specjalizujących się w rozwijaniu platform analitycznych opartych o AI.  

W rozmowach wezmą udział przedstawiciele wiodących ośrodków naukowo-badawczych i transformacyjnych z Izraela, m.in.: Sheba Medical Center w Tel Awiwie oraz Rambam Medtech – centrum transferu technologii w Hajfie.

Osobny panel poświęcony zostanie możliwościom zarządzania innowacją w medycynie, w tym procesom przeniesienia koncepcji proponowanych na poziomie lokalnych startupów w wymiar rynkowy.

Harmonogram forum

Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Zarejestruj się już dziś!


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony