Aktualności - bezpieczeństwo

Nowy samochód dla OSP Łęg Przedmiejski

OSP Łęg Przedmiejski Autor: Arch. UMWM

Dzięki wsparciu sejmiku województwa druhowie z OSP Łęg Przedmiejski (gmina Lelis) mogą już korzystać z nowoczesnego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Uroczystość jego przekazania odbyła się w sobotę 23 marca na placu przed budynkiem remizy.

Wzięła w niej udział członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. – Druhowie z OSP Łęg Przedmiejski mogą już korzystać z nowoczesnego samochodu ratowniczo-gaśniczego.  Gratuluję wspaniałego nabytku oraz życzę bezpiecznej i skutecznej służby – powiedziała.

Gmina Lelis na zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym otrzymała 150 tys. zł dofinansowania z budżetu województwa mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla straży pożarnych”.

Od 1 maja 2023 r. jednostka OSP Łęg Przedmiejski jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Nowoczesny i mocny

Pod zabudowę nowego wozu bojowego wykorzystano 2-osiowe podwozie Scania. Dla sześcioosobowej załogi przewidziano czterodrzwiową kabinę. Samochód został wyposażony m.in. w wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg, kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 5000 litrów oraz 500 litrów na środek pianotwórczy, a także autopompę i umieszczone na dachu ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 1600 do 3200 l/min. Uzupełnieniem wyposażenia jest zwijadło szybkiego natarcia z wężem o dł. 60 metrów i prądownicą o wydajności 200 l/min, wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5,4 m z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm, a także hak holowniczy o uciągu 13 700 kg.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony