Aktualności - rozwój regionalny

Województwo mazowieckie laureatem nagrody „Rzeczpospolitej”

Marszałek Adam Struzik z nagrodą Autor: Źródło: Rzeczpospolita

Dziennik przyznał województwu mazowieckiemu Nagrodę Specjalną w ramach projektu „Samorządy Rzeczpospolitej. 20 lat Polski w Unii Europejskiej”.

Dziennik wskazał i wyróżnił samorządy, które okazały się mistrzami w wykorzystywaniu unijnych funduszy. Samorząd Województwa Mazowieckiego uhonorowano za dbanie o interes społeczności całego województwa, w tym wyjątkowy projekt podziału statystycznego Mazowsza. 

W imieniu samorządu Mazowsza Nagrodę Specjalną odebrał marszałek Adam Struzik.

Ustanawiając nagrodę, dziennik postanowił podkreślić zmiany, jakie zaszły w czasie pierwszego XX-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej, szczególnie uwzględniając rolę samorządów. Celem redakcji było wyróżnienie samorządów, które okazały się mistrzami w wykorzystaniu funduszy unijnych.

Dzięki funduszom pomocowym samorządy w Polsce dokonały prawdziwego skoku cywilizacyjnego.

Jak podsumowuje dziennik Rzeczpospolita „samorządy zrealizowały dziesiątki tysięcy projektów, o łącznej wartości około 300 mld zł, w zasadzie w każdej dziedzinie życia. Wszystkie mają na celu poprawę komfortu życia mieszkańców, przyspieszenie lokalnego rozwoju, a ich łączna suma zmieniała oblicze polskich miast i gmin. (…) Redakcja Rzeczpospolitej wyróżniła te samorządy, które naszym zdaniem w najlepszy sposób wykorzystały 20 lat obecności Polski w UE, zrealizowały wyjątkowe projekty, o największej skali oddziaływania w skali lokalnej, regionalnej, czy krajowej, kompleksowo rozwiązywały problemy lub okazały się najbardziej innowacyjne”.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony