Aktualności - bezpieczeństwo

Dalsze wsparcie dla jednostek OSP

Orzełowska ze strażakami i przekazanym sprzętem Autor: fot. Arkadiusz Kalinowski

Okres poświąteczny to dobry czas dla ochotników z subregionu siedleckiego. Dzięki mazowieckim programom wsparcia kolejne jednostki otrzymały potrzebną pomoc.

Ze strażakami spotkała się członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

Gmina Kosów Lacki wspiera ochotników

Dzięki środkom z budżetu województwa pozyskanymi w ramach programu „OSP-2022” władze gminy Kosów Lacki (pow. sokołowski) mogły zakupić niezbędny sprzęt dla kilku jednostek ochotniczych straży pożarnych. Do ochotników z OSP Kosów Lacki, OSP Buczyn, OSP Rytele Święcickie i OSP Wólka Okrąglik trafiły m.in. piła spalinowa, wysięgniki, podpory pasy zaciskowe oraz umundurowanie bojowe w postaci kurtek, spodni i butów.

Pomoc dla gminy Sarnaki

Z kolei dwóm jednostkom z gminy Sarnaki (powiat łosicki), Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał po pięć kompletów umundurowania bojowego, które wesprze ochotników podczas wykonywania akcji ratowniczo-gaśniczych. Sprzęt w postaci spodni, kurtek, butów, rękawic, i hełmów z latarkami trafił do ochotników z jednostek OSP Sarnaki oraz OSP Chlebczyn.

OSP Mostów z nowymi mundurami

Nowe umundurowanie bojowe otrzymali też strażacy z Mostowa (gm. Huszlew, pow. łosicki). Na wyposażenie tamtejszej jednostki trafiły dwa komplety, na które składają się kurtki, spodnie, buty, rękawice, hełmy i specjalistyczne latarki. W spotkaniu noworocznym zorganizowanym w siedzibie jednostki, spotkali się przedstawiciele strażaków, władz gminy oraz samorządu Mazowsza. Kolacja została przygotowana przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Mostowianki”. W spotkaniu udział wzięła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

 – Za chwilę nowy rok, a z nim kolejne wyzwania, jakie stają przed jednostkami ochotniczych straży pożarnych. Jako Samorząd Województwa Mazowieckiego chcemy i wspieramy strażaków w ich codziennej pracy, bez której bezpieczeństwo Mazowszan byłoby zagrożone. Wierzę, że w 2023 roku czekają nas kolejne spotkania z ochotnikami, którzy zawsze mogą liczyć na naszą pomoc, wdzięczność i sympatię.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony