Aktualności - bezpieczeństwo

Kolejne jednostki OSP ze wsparciem

Zdjęcie 1_1.jpg Autor: fot. Sebastian Jajszczak

Jednostki z gminy Kotuń (pow. siedlecki) i Kosów Lacki (pow. sokołowski) doposażone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

W przekazaniu sprzętu jednostkom uczestniczyła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

98-lecie OSP Sosnowe

Jubileusz 98-lecia działalności obchodzi w tym roku jednostka OSP w Sosnowem (gm. Kotuń). Z tej okazji władze samorządu przekazały druhom pięć kompletów umundurowania bojowego, w skład którego weszły rękawice, kurtki i spodnie wykonane ze specjalnego materiału, chroniącego przed poparzeniami i zadrapaniami. Mundury będą wykorzystywane przez ochotników podczas akcji ratowniczych.

Jednostki z Gminy Kosów Lacki ze wsparciem

W miejscowości Łomna (gm. Kosów Lacki, pow. sokołowski) odbyły się uroczystości związane z oddaniem do użytku nowo wyremontowanej świetlicy wiejskiej, która będzie jednocześnie siedzibą tamtejszej jednostki OSP. Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał na wyposażenie ochotników nowy detektor wielogazowy. Urządzenie to pozwala na wykrywanie różnego rodzaju gazów będących zagrożeniem dla ludzi.

Z kolei do jednostka z Kosowa Lackiego świętowała zakup nowoczesnego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego współfinansowanego z środków województwa. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel 100 tys. zł w ramach udzielenia pomocy miastom i gminom na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Program został uruchomiony w 2020 r.

Dodatkowo władze regionu doposażyły ochotników z jednostki w nowoczesne umundurowanie bojowe, które będzie pomocne w trakcie akcji ratowniczo-gaśniczych.

Kolejne jednostki z terenu Mazowsza uzyskały wsparcie samorządu województw i dysponują nowym sprzętem. To ważna inwestycja nie tylko w bezpieczeństwo mieszkańców, ale też w komfort pracy druhów. Dziękuję za waszą ciężką, niebezpieczną pracę, a jednostkom obchodzącym jubileusz serdecznie gratuluję – powiedziała członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony