Aktualności - bezpieczeństwo

Nowy sprzęt dla Harcerskiego Zespołu Ratowniczego OSP w Płocku

Podolszyce1.jpg Autor: fot. arch. UMWM

Defibrylator oraz fantom szkoleniowy przekazał harcerzom z OSP w Płocku-Podolszycach marszałek Adam Struzik. Specjalistyczny sprzęt medyczny o łącznej wartości 18,5 tys. zł zakupił Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Do OSP w Płocku-Podolszycach trafił defibrylator z funkcją AED oraz fantom szkoleniowy. Harcerski Zespół Ratowniczy Ochotniczej Straży Pożarnej w Płocku-Podolszycach zajmuje się ratownictwem specjalistycznym. Wyposażenie będącego na stanie OSP ambulansu sanitarnego w defibrylator AED zapewni bezpieczne prowadzenie działań ratowniczych, jak i tych związanych z zagrożeniem powodziowym. Fantom szkoleniowy pozwoli na przeprowadzanie szkoleń z pierwszej pomocy dla harcerzy i instruktorów działających przy OSP. Ponadto przekazany sprzęt będzie wykorzystywany podczas zabezpieczenia medycznego uroczystości oraz imprez kulturalnych i sportowych dla mieszkańców Płocka i Ziemi Płockiej. Specjalistyczny sprzęt medyczny został zakupiony z budżetu samorządu Mazowsza za łączną kwotę 18,5 tys. zł.

– OSP w Płocku-Podolszycach Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Płock działa już 100 lat! Jest wyjątkowa należą do niej głównie harcerze, którzy zamiast gasić pożary, zajmują się ratownictwem specjalistycznym. Dziś przekazaliśmy w ich ręce sprzęt medyczny defibrylator i fantom, aby mogli się szkolić, rozwijać i bezpiecznie prowadzić działania ratownicze – powiedział marszałek Adam Struzik.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony