Aktualności - ekologia i środowisko

 • Zdjęcie zbiorowe. Członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska podczas panelu dyskusyjnego na targach H2Poland w Poznaniu.

  Mazowsze na Targach H2Poland w Poznaniu

  W stolicy województwa wielkopolskiego odbyło się Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych. Mazowsze reprezentowała Janina Ewa Orzełowska członek zarządu województwa.
 • Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska pozują wraz z przedstawicielami gminy Sarnaki do zdjęcia z czekiem. Czek trzyma stojący w środku mężczyzna

  Ponad 2,2 mln zł na termomodernizację w gminie Sarnaki

  Termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej w Sarnakach i Dziennego Domu SENIOR+ w Hołowczycach to inwestycje, które wkrótce będą realizowane na terenie gminy Sarnaki.
 • Zdjęcie przedstawia żabę.

  Sezon ochrony płazów w NPK zakończony

  Zespół Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego zakończył program „Pomagamy płazom w trakcie wiosennych wędrówek”.
 • Widok na las

  Mazowsze dla klimatu

  Przebudowa parków, tworzenie ścieżek edukacyjno-ekologicznych, nowe nasadzenia drzew i krzewów czy modernizacje ulicznego oświetlenia to przykłady projektów ekologicznych, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane na Mazowszu.
 • kobieta oddycha pełną piersią na łonie natury

  178 projektów na czyste powietrze

  Walka o jakość powietrza na Mazowszu trwa. Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o wsparciu 178 projektów związanych z poprawą jakości powietrza w województwie. Ich łączna wartość dofinansowania to blisko 9 mln zł.
 • 0x356.png

  NIE dla węgla! Uchwała antysmogowa przyjęta.

  Mazowsze zaostrza uchwałę antysmogową. Nowelizacja wprowadza zakaz spalania węgla w Warszawie od października 2023 r. Z początkiem 2028 r. przepis wejdzie w życie także w powiatach podwarszawskiego „obwarzanka”.
 • Widok na zielony ogródek. Z lewej widać fragment domu, ogrodzenia, krzewów rosnących przy siatce. Za nią jest ścieżka oraz furtka do kolejnego ogrodu

  Ponad 100 rodzinnych ogrodów działkowych ze wsparciem samorządu Mazowsza

  Radni województwa mazowieckiego zdecydowali – w tym roku 101 rodzinnych ogrodów działkowych otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza.
 • powiat miński.jpg

  Termomodernizacje placówek edukacyjnych dzięki wsparciu z UE

  Samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 2,5 mln zł na realizację trzech projektów ekologicznych w powiecie mińskim.
Powrót na początek strony